Udostępnij Profil TOZ

Adopcje


Adres


Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
w Polsce Oddział we Włocławku

adres korespondencyjny:
ul.Łanowa 19 m 7,
87-800 Włocławek

tel. interwencyjny: 697 102 595
(czynny: pn., wt., czw. w godz. 17-19)
e-mail: toz@toz.wloclawek.pl

Formularz kontaktowy

 


Numer konta


nr konta:
83 1020 5170 0000 1302 0079 6946

 


Zarząd Oddziału


Prezes Grażyna Pawlak
Sekretarz Hanna Wyszatycka-Kuligowska Skarbnik Mariusz Dominikowski
czlonek Cecylia BarskaTOZ w Polsce


Strona ogólnokrajowa TOZ
Inne oddziały TOZ

 


Pomagają nam:

Mapa strony


Dlaczego adoptować?


Przeciwstawiamy się dzikim hodowlom psów, oraz sprzedaży szczeniaków na targowiskach . Promujemy hasło: „Nie rozmnażaj – adoptuj”. Jeśli chcesz mieć przyjaciela na całe życie, weź go ze schroniska lub zaglądaj na naszą stronę internetową.
Dzięki wysiłkom członków naszego Koła oraz współpracy z fundacją zajmującą się adopcją  zwierząt, udało nam się oddać do adopcji 93 psy (bezdomne i zaniedbane przez właścicieli) i 153 koty niezdolnych do samodzielnej egzystencji, skrzywdzonych przez człowieka

"Adoptując psa lub kota nie zmienisz świata, ale świat zmieni sie dla niego".

Adoptując zwierzaka, oswajasz go, przyzwyczajasz do siebie, stajesz się jego opiekunem. Pamiętaj, że taki zwierzak żyje, co oznacza, że sika, gryzie, odczuwa ból, pragnienie, głód, choruje, cieszy się, tęskni, itp. Taki porzucony zwierzak potrzebuje też mądrego wychowania, w razie potrzeby socjalizacji, czy pomocy behawiorysty.

Jeśli adoptujesz małego kociaka lub szczeniaczka pamiętaj proszę, że maluchy szybko dorastają. Muszisz poświęcić dużo czasu i cierpliwości, aby mądrze je wychować, bez bicia, dławików, kolczatek, itp. To nie on ma później odpowiadać za nasze błędy wychowawcze, czy nieodpowiedzialne decyzje. Biorąc takiego malucha, musisz wziąć na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat.

Zwierzak nie może zostać porzucony z powodu wyjazdu, kłótni w rodzinie, narodzin dziecka czy przeprowadzki! Pamiętaj, że to istota, która żyje i czuje, to nie jest rzecz, to nie jest zabawka, którą można oddać jak się znudzi, lub przestanie nam odpowiadać.

Adoptując, bierzesz pod swoje skrzydła zwierzaka, który będzie Cię kochał całym sercem. Bierzesz go na dobre i na złe, dlatego to musi być przemyślana decyzja! Pamiętaj, że możesz zmienić cały świat takiemu futrzakowi, na lepszy, piękniejszy. On Cię wypatruje i czeka na Ciebie. JEGO SERCE BIJE TAK JAK TWOJE ODDYCHA TAK JAK TY MACHA OGONKIEM, GDY SIĘ UŚMIECHA I CZUJE TAK JAK TY

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przed i poadopcyjną, wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz podpisanie umowy adopcyjnej. Bardzo zachęcamy do adopcji już dorosłych psów i kotów. Nie jest prawdą, że taki zwierzak się nie przyzwyczai, że nie pokocha, że nie można już go niczego nauczyć tak po swojemu. Wtedy już znamy charakter takiego zwierzaka, wiemy, czego możemy się po nim spodziewać, jakie zachowania nagradzać, a nad czym należy jeszcze popracować. Taki kundelek, taki bukiet kwiatowy będzie najwierniejszym i najcudowniejszym przyjacielem na całe życie, jeśli tylko mu na to pozwolisz. Dorosłe koty rónież bardzo szybko potrafią się zaaklimatyzować w nowym miejscu, jeśli tylko poczują się bezpieczne, poczują się kochane.

Warto! Zapraszamy do adopcji naszych zwierzaków!

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce jest zarejestrowaną Organizacją Pożytku Publicznego (nr KRS 0000154454)

Pomóż nam pomagać