Udostępnij Profil TOZ

Aktualności - archiwum 2012


Adres


Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
w Polsce Oddział we Włocławku

adres korespondencyjny:
ul.Łanowa 19 m 7,
87-800 Włocławek

tel. interwencyjny: 697 102 595
(czynny: pn., wt., czw. w godz. 17-19)
e-mail: toz@toz.wloclawek.pl

Formularz kontaktowy

 


Numer konta


nr konta:
83 1020 5170 0000 1302 0079 6946

 


Zarząd Oddziału


Prezes Grażyna Pawlak
Sekretarz Hanna Wyszatycka-Kuligowska Skarbnik Mariusz Dominikowski
czlonek Cecylia BarskaTOZ w Polsce


Strona ogólnokrajowa TOZ
Inne oddziały TOZ

 


Pomagają nam:

Mapa strony


28-12-2012


Podziękowanie dla Pani C. Barskiej i TOZ


Chciałybyśmy bardzo serdecznie podziękować Pani Cecylii Barskiej działającej Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami o/Włocławek (www.toz.wloclawek.pl) za pomoc w uratowaniu życia bezdomnej rodzącej suczki błąkającej się w okolicach tamy.Suczka miała problemy z urodzeniem, skrajnie wyczerpaną znalazłyśmy na polu. Nie wiedząc co zrobić skontaktowałyśmy się z TOZ i pomogła właśnie pani Cecylia która natychmiast dała adres weterynarza gdyż suczka musiała być natychmiast operowana. Pomoc nadeszła w samą porę gdyż jeszcze 2 godzinki i suczka by nie przeżyła. Równie kosztowne jak operacja było późniejsze leczenie i było to możliwe tylko dzięki pomocy wolontariuszy z TOZ i ludzi dobrej woli którzy oprócz doraźnej pomocy pomogą znaleźć opiekę zastępczą oraz adopcje dla samotnych i opuszczonych zwierzątek .Jednostka ta robi wiele dobrego dla zwierząt nie pozostawiając nikogo bez pomocy, jeszcze raz bardzo dziękujemy i w Nowym Roku 2013 życzymy wytrwałości , wielu przyjaciół kochających zwierzęta i więcej funduszy na pomoc zwierzętom.
Magdalena Musielewicz
Kierownik Klubu WCK "Łęg"
ul. Płocka 246 tel.54 233 97 05
klubleg@wckwloclawek.pl21-12-2012


ŻYCZENIA

11-12-2012


Gwiazdka dla zwierzaka


Garage Hotel, przy ulicy Toruńskiej 113/115 zorganizował zbiórkę karmy dla włocławskich zwierzaków "Gwiazdka dla zwierzaka" Bardzo dziękujemy i zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą zostawić jakieś jedzonko 18.12.2012r. o godzinie 18.00 DZIĘKUJEMY!9-12-2012


W imeniu naszych czworonożnych przyjaciół dziekujemy:


 • Dziękujemy  Społecznościom  Szkolnym ze szkół włocławskich: SP nr 2,11,14,20,23, Gimnazjum nr 9, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1, Zespołu Szkół nr 5, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół w Wichowie gm. Lipno    za "dary serca" w postaci karmy oraz pieniędzy na leczenie zwierząt bezdomnych i wolno żyjących  przekazane  nam w ramach obchodów "Światowego Dnia Zwierząt" i "Miesiąca Dobroci dla Zwierząt".Jesteście  naszymi niezawodnymi sprzymierzeńcami w ratowaniu zwierząt pokrzywdzonych przez los.
  Dziękujemy Nauczycielom  za wszystkie działania edukacyjne, które uwrażliwiają młodzież na  potrzeby istot słabszych i konieczność niesienia im pomocy, uczą poszanowania praw zwierząt oraz za trud i osobiste zaangażowanie się w organizację akcji na rzecz zwierząt.
 • Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy pamiętali o naszych podopiecznych wpłacając na nasze konto 1% podatku i inne darowizny w ciągu całego roku 2012. Jest to dla nas nieoceniona pomoc . Dzięki Wam mogliśmy uratować wiele istnień i dać im szanse na lepsze życie. Prosimy o nas pamiętać w latach następnych.
 • Dziękujemy Młodej Parze  p. Darii Ogińskiej i p. Maciejowi Prylińskiemu, którzy z okazji ślubu poprosili swoich gości o karmę dla zwierząt. Dzięki ich hojności mogliśmy wiele zwierząt nakarmić.
 • Dziekujemy właścicielom lokali "London" Pub oraz "Cafe Mistrz i Małgorzata" a także właścicielowi Basenu Międzyosiedlowego we Włocławku przy ul. Wysokiej"za zorganizowanie akcji "Paczka dla Futrzaczka".
 • Dziekujemy lekarzom weterynarii p. Konradowi Dawidowiczowi, p. Julicie Kopeć-Nowakowskiej oraz p. Wojciechowi Kraszewskiemu, którzy od lat współpracują z nami ratując na co dzień naszym podopiecznym zdrowie, często życie, choć nie zawsze mamy na to środki finansowe.

Zdjęcie z Zespołu Szkół Ekonomicznych:

Zdjęcia ze zbiórki w lokalu "London" Pub i "Cafe Misttrz i Małgorzata":1-12-2012


TOZ i jego zwierzęta do adopcji w mediach


"Podaj łapę" - program telewizji CW24, a w nim wywiad z Anią Skowrońską. W programie widać też kotki z TOZ do adopcji.20-11-2012


Apelujemy o pomoc!


Bardzo potrzebujemy domów tymczasowych dla zwierząt porzuconych oraz okrutnie traktowanych, które odbieramy podczas interwencji. T.O.Z. zapewnia pokrycie kosztów odpchlenia, odrobaczenia i ewentualnego leczenia (u wyznaczonych weterynarzy na terenie Włocławka), a w przypadku psów również koszty obowiązkowych szczepień. Pokrywamy też koszty sterylizacji/kastracji zwierząt (jednak czasami trzeba poczekać jakiś czas aż zbierzemy środki).

Koszty utrzymania zwierząt w domach tymczasowych (karma) są ustalane indywidualnie w zależności od możliwości osoby oferującej dom tymczasowy. Bardzo liczymy na chęć pomocy w ten sposób, ponieważ dzięki takiemu wsparciu jesteśmy w stanie funkcjonować aby spełniać swoje cele statutowe. Dom tymczasowy polega na zapewnieniu opieki pod swoim dachem zwierzęciu/zwierzętom będącemu w pilnej potrzebie, do czasu znalezienia mu domu stałego. Dzięki indywidualnej opiece takie zwierzę ma znacznie większą szansę na dom stały, ponieważ przebywając wśród ludzi/ewentualnie też wśród innych zwierząt możemy dokładnie poznać charakter zwierzęcia i zamieścić ogłoszenia które pozwolą nam znaleźć idealny dom dla podopiecznego:).

Jeśli chcesz zaoferować tak wspaniałą pomoc zadzwoń pod nr: 605514326
Pamiętaj,że to Ty decydujesz jakie zwierzę/ile zwierząt jesteś w stanie przyjąć. Nas ucieszy każdy zaoferowany ,,tymczas":)!

Zbliża się zima - nie bądź obojętny. Oferując dom tymczasowy ratujesz życie! Możesz oczywiście także pomóc przekazując darowiznę czy karmę na utrzymanie zwierząt w domach tymczasowych.6-10-2012


Światowy Dzień Zwierząt - fotorelacja


więce zdjęć na naszym FB pod adresem:www.facebook.com6-10-2012


Światowy Dzień Zwierząt


Z okazji ŚDZ zapraszamy w sobotę (6.10) w godz. 14.00-17.00 na plac przy "Wzorcowni". Bedzie mozna kupić książki, gadżety z logo TOZ, przynieść karmę. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie zwierząt bezdomnych i kotów wolno żyjących.
W dniach 5-7.10 będziemy także zbierać karmę w sklepach POLOmarket przy ul. Piekarskiej i Kaliskiej. Pomóż nam pomagać.


4-10-2012


Światowy Tydzień Zwierząt


Światowy Dzień Zwierząt (ang. World Animal Day) - święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy i każdy, kto prosi o pomoc, wróg czy przyjaciel powinien być wysłuchany i przyjęty. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (ang. World Animal Week) trwający do 10 października Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. Obchody celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt, organizacje non-profit a także wegetarianie. Są to m.in.: Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt (PETA), Animal Aid, EFFATA - Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce (TOZ) i inne. Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk. Rokrocznie podczas Światowego Tygodnia Zwierząt TOZ zachęca do adoptowania zwierząt, organizując w schroniskach Dni Otwartych Drzwi.

źródło: wikipedia19-09-2012


T.O.Z. apeluje do ludzi dobrej woli.


Dziękujemy za wszelkie zgłoszenia dotyczące błąkających się i potrzebujących pomocy zwierząt. Jednocześnie prosimy także o udzielanie w miarę możliwości pomocy (dokarmianie, wystawianie wody, a gdy to możliwe o największą pomoc z możliwych czyli DOM TYMCZASOWY!).

W naszej organizacji działamy na zasadzie wolontariatu bo z oczywistych przyczyn nie stać nas na zatrudnienie kogokolwiek. Nie posiadamy także środka transportu. Ale co najgorsze - NIE MAMY WYSTARCZAJĄCEJ ILOŚCI DOMÓW TYMCZASOWYCH. Dlatego po prostu NIE MOŻEMY PRZYGARNĄĆ wszystkich potrzebujących zwierząt. Poza tym utrzymanie każdego z nich to dla nas duże koszty, które musimy ponosić z prywatnych pieniędzy.

APELUJEMY O DOMY TYMCZASOWE. Tel. 50730530325-08-2012


Tajemnicze miski... galeria


Zapraszamy do oglądania galerii - KLIKNIJ

Film z tv W23-08-2012


Tajemnicze miski w Centrum Handlowym Wzorcownia!


Informacja prasowa 23.08.2012, Kraków

Tajemnicze miski w Centrum Handlowym Wzorcownia! Problem porzucania zwierząt jest aktualny przez cały rok, jednak nasila się on w lecie. Tysiące psów i kotów jest wyrzucanych na ulicę. Twórcy marki Bazyl postanowili działać. Tak narodził się pomysł akcji „Nie wyrzucaj przyjaciela na wakacje”. W najbliższą sobotę (25 sierpnia) we włocławskim centrum handlowym Wzorcownia wszyscy miłośnicy zwierząt będą mieli możliwość poprzeć tę szczytną inicjatywę.

Wakacje zmierzają ku końcowi. Współorganizatorzy akcji oraz TOZ Włocławek postanowili więc kontynuować akcję i przypomnieć o tym, że w okresie urlopowym problem wyrzucania zwierząt jest bardzo palący. W sobotę, 25 sierpnia, o godz. 14.30 przed Centrum Handlowym Wzorcownia zostanie porozkładanych mnóstwo miseczek dla kotów. Będą one oznaczać pustkę, jaka zostaje po porzuconym kocie, czy psie. Miseczkę będzie można „przygarnąć”, zabrać ze sobą do domu i sprezentować swojemu pupilowi.

Akcja „Nie wyrzucaj przyjaciela na wakacje” narodziła się w Krakowie. Nie była to standardowa inicjatywa. Za pomocą taśm do lamp w centrum Krakowa przywiązanych zostało setki pluszowych kotków. Symbolizowały one zwierzęta, które są wyrzucane przez swoich właścicieli na ulicę i los jaki je czeka. Inicjatywa miała swój ciąg dalszy. Wolontariusze krakowskiego TOZ-u przywiązali się do lamp przy spacerowej ulicy miasta wzbudzając zainteresowanie przechodniów.

Każdy, komu los zwierząt jest nie jest obojętny, może dołączyć się do inicjatywy. Wystarczy wziąć miseczkę ze sobą, zrobić sobie z nią i swoim pupilem zdjęcie, dołączyć do akcji na http://www.facebook.com/zwirekbazyl. Na każdego kto dołączy do tej inicjatywy, czeka niespodzianka.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu promującego inicjatywę pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=jJAXN3CiI2Y

Organizatorzy akcji:

Twórcy marki Bazyl http://www.zwirekbazyl.pl/ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami www.ktoz.krakow.pl

Partnerzy akcji:

Miasto Kraków http://www.krakow.pl
TOZ Oddział Szczecin http://www.toz.szczecin.pl
TOZ Oddział Warszawa http://warszawa.toz.pl
Bezpieczna Łapa – TOZ koło w Gliwicach http://www.bezpiecznalapa.pl TOZ koło w Płocku http://www.toz-plock.pl
TOZ Włocławek http://www.toz.wloclawek.pl
TOZ Szczecin http://www.toz.szczecin.pl
Telewizja M http://telewizjam.pl

Patronat medialny: TVP Kraków
http://www.tvp.pl/krakow

***
Więcej informacji udziela:
Anna Kryłowicz
PR Manager
Agencja 9.90 PR
Tel: +601 593 08213-07-2012


Nie wyrzucaj przyjaciela na wakacje - film


Film promujący kampanię społeczną "Nie wyrzucaj przyjaciela na wakacje".
Pomysłodawcami akcji są twórcy marki Bazyl oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.
Jeśli kochasz koty i nie jest Ci obojętny ich los, dołącz do nas:http://www.facebook.com/zwirekbazyl 
Bazyl:)10-07-2012


Nie wyrzucaj przyjaciela na wakacje
-
informacja prasowa


10.07.2012, Kraków

W lecie problem porzucania zwierząt staje się bardziej palący niż zwykle. Częściej słyszymy o psach przywiązywanych do drzew niż o kotach wyrzucanych na ulicę. Ulice są jednak pełne bezdomnych, zabiedzonych i schorowanych kotów, które zostały porzucone. Czy z tym zjawiskiem da się walczyć? Czy można uzmysłowić ludziom, że zwierzęta to nie śmieci, które można po prostu wyrzucić na ulicę, a przyjaciele i członkowie rodziny? To zadanie prowadzonej aktualnie kampanii.

W miniony weekend w centrum Krakowa na słupach zawisło... mnóstwo pluszowych kotków. To jeden z elementów akcji społecznej „Nie wyrzucaj przyjaciela na wakacje”. Kampania podejmuje problem porzucania zwierząt, zwłaszcza kotów, na okres wakacji. Organizatorami akcji są twórca marki Bazyl – żwirku dla kotów oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Głównym celem projektu i nietypowej akcji w przestrzeni miejskiej jest uzmysłowienie ludziom, że zwierzęta domowe to przyjaciele i członkowie rodziny, a nie pluszowe zabawki, które można po prostu zostawić na ulicy. - Pomysł na akcję społeczną „Nie wyrzucaj przyjaciela na wakacje” zrodził się spontanicznie. Cieszymy się niezmiernie, że spotkał się on dużym zainteresowaniem mediów oraz że Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z całej Polski włączyły się w naszą akcję. Problem porzucania zwierząt, także kotów, istnieje i chcemy z nim walczyć – mówi Anna Józefowicz, twórczyni marki Bazyl. A to dopiero początek tej inicjatywy…

Organizatorzy akcji:
Twórcy marki Bazyl, http://www.zwirekbazyl.pl/
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, www.ktoz.krakow.pl
Partnerzy akcji:
Miasto Kraków, http://www.krakow.pl
TOZ Oddział Szczecin, http://www.toz.szczecin.pl
TOZ Oddział Warszawa, http://warszawa.toz.pl
Bezpieczna Łapa – TOZ koło w Gliwicach, http://www.bezpiecznalapa.pl
TOZ koło w Płocku, http://www.toz-plock.pl
TOZ Włocławek, http://www.toz.wloclawek.pl
TOZ Szczecin, http://www.toz.szczecin.pl
Telewizja M, http://telewizjam.pl

Patronat medialny: TVP Kraków, http://www.tvp.pl/krakow

***
Więcej informacji udziela:
Anna Kryłowicz
Junio PR Manager
Agencja 9.90 PR
Tel: +601 593 082

fb.com/zwirekbazyl


1 lipca, czyli Światowy Dzień Psa!


Każdy miłośnik czworonogów wie, że jeśli kocha się psy - kocha się je niezmiennie codziennie. Po cóż nam zatem Światowy Dzień Psa? Wykorzystajmy tę okazję na pomoc tym psiakom, których nie ma kto kochać…27-06-2012


Podziekowanie


Nawiązując do wiadomości z dn. 16.06.2012r. informuję, że kotek się znalazł. Dziękujemy panu, który wracając nad ranem z pracy zauważył siedzącego pod blokiem kocurka i powiadomił właścicielkę (gdyby nie jego telefon kociak znowu schowałby się do węzła i nie wiadomo kiedy ktoś trafiłby na jego ślad).18-06-2012


Prosimy o pomoc finansową w leczeniu chorego Jakubka.


Jakubek, 4-letni kotek został zabrany przez wolontariuszy TOZ z ul. Piekarskiej w bardzo złym stanie ( w tym dwa złamania). Leczenie Jakubka ratujące mu życie jest bardzo kosztowne, a nasze środki ograniczone. Jakubek jest bardzo dzielny i cierpliwy i ma w sobie wielką wolę życia. Prosimy o wsparcie finansowe na jego leczenie, by mógł się tym swoim kocim życiem jeszcze długo cieszyć.
Wpłaty prosimy przesyłać na nasze konto z dopiskiem "dla Jakubka".
16-06-2012


TOZ we Włocławku poszukuje kotka


Kotek ma ok. roku. Jest szaro- czarny w wyraziste pręgi. Kiedy go znaleźliśmy miał oderwaną część ogonka. Ma więc ogon krótszy o połowę niż inne koty ale za to dość gruby. Pozostała część ogonka w 3 miejscach jest złamana. Ogonek jest pręgowany z mocno czarną końcówką. Jest zwierzątkiem bojaźliwym, płochliwym. Nie jest przyzwyczajony do dźwięków ulicy. Boi się samochodów i wszystkiego co jest głośne. Jest łagodny, nie drapie, nie gryzie. Ma szalony temperament. Lubi bawić się piłeczkami i patyczkami do uszu :)) Mieszkał z nami od 16 lipca 2011r. Został znaleziony w lesie nad jeziorem w Goreniu. Jeżeli ktoś widział SIALAKA bardzo proszę o kontakt. Czeka za nim troje dzieci.
Dla osoby, która pomoże w jego odnalezieniu czeka wysoka nagroda!!!14-06-2012


Pilnie potrzebna karma URINAL dla chorych kotów


TOZ we Włocławku prosi o pomoc finansową lub zakup karmy specjalistycznej dla trzech podopiecznych kotków z problemami urologicznymi. Karma ta jest droga i nie stać nas na jej zakup, a bez niej kotki nie mają szans na dłuższe, w miarę bezpieczne i szczęśliwe życie bez cierpienia. Wierzymy, że znajdą się osoby o wrażliwym sercu, które pomogą nam w potrzebie. Z góry dziękujemy. Kontakt: Cecylia Barska tel.507 305 30313-04-2012


Ola Lewandowska


Zwierzęta
Kochane zwierzęta
Pomogą bardziej niż człowiek
Stworzenia bez duszy, tak mówią
A ja wiem, że to nieprawda
Zwierzę to istota rozumna i z duszą
Mądrzejsza niż my, doskonalsza
Czasami inteligentniejsza
Nie robi wyrzutów
Umie kochać i lubić
tak samo a nawet bardziej niż zwykły człowiek
One zawsze nas pocieszą, zrozumieją
Nie patrzą na pieniądze
czy stopień zawodowy
potrafią kochać tak bardzo jak my nie nauczymy się nigdy
Dbajmy o nie i pamiętajmy, że to nie są tylko zwierzęta
lecz żywe istoty
Czy to pies, ryba, kot, chomik, koza, koń, świnia czy wielbłąd
Są doskonalsze, silniejsze, lepsze
Bo one nigdy nie nienawidzą
nie gniewają się, wybaczają
Troszczmy się o nie
w ich zdrowiu i chorobie
w młodych latach i w starości
gdy są ładne i brzydkie
Zwierzę mimo wyglądu
czy obecnego stanu zdrowia
kocha i czeka mając nadzieję
że się zainteresujemy
i że je kochamy tak ta jak one nas
Więc nigdy nie bij ich
i szanuj
Kochaj tak jak człowieka
tylko mocniej

Ola Lewandowska
Kl. IV d SP nr 23we Włocławku17-02-2012


Zaginęła czarna roczna labradorka


Około 1.5 tygodnia temu w miejscowości Machnacz pod Włocławkiem zaginęła roczna czarna labradorka. Jest niewidoma. Z wszelkimi informacjami proszę zgłaszać się na numer 609 997 3338-02-2012


Zebranie członków TOZ


W dniu dzisiejszym odbyło się Zebranie członków TOZ.
6-01-2012


1 % - pomóż


Kochani, można pomóc włocławskiemu TOZ-owi. Nadszedł czas rozliczeń podatkowych. Przekażmy swój 1% dla Oddziału we Włocławku.
Jak to zrobić? Kliknij na obrazek:
22-12-2011


Życzenia Świąteczne

16-11-2011


Pomóż zwierzętom przetrwać trudny czas zimowy


Pamiętaj,aby:

 • zapewnić swojemu psu ocieploną budę, możliwość ruchu, podawać ciepłą wodę do picia i ciepłą karmę; (budę najlepiej ocieplić styropianem, wyłożyć słomą, zakryć wejście od góry uchylną klapką);
 • w przypadku bardzo niskich temperatur, szczególnie nocą, zabierz swojego psa do domu;
 • zwolnić zwierzę z łańcucha, zapewnić mu dużo ruchu, by nie dopuścić do wychłodzenia;
 • dla psów żyjących w pomieszczeniach niewskazane są podczas mrozów długie spacery, nie pozostawiaj psów przy marketach, gdy robisz zakupy;
 • kotom wolno bytującym zapewnić pożywienie i wejście do piwnicznych korytarzy;
 • pomóc kotom przebywającym na działkach (konieczne umożliwienie im schronienia i dokarmianie);
 • systematycznie dokarmiać ptaki (najlepiej ziarnem, sikorki lubią słoninkę);
 • podczas mrozów zwierzęta gospodarskie powinny przebywać w pomieszczeniach zamkniętych i dostawać wysokoenergetyczną paszę.


12-11-2011


Pies to nie zabawka

 


Co roku w wyniku nieprzemyślanych prezentów świątecznych, kilka tysięcy psów zostaje porzuconych lub zabitych.
Nie bądź Katem.
Pies To nie zabawka4-11-2011


Pomogli


Uczniowie SP nr 23 we Włocławku przekazali nam pieniądze uzyskane ze sprzedaży gadżetów na leczenie zwierząt bezdomnych oraz kilkadziesiąt kg karmy. Dziekujemy.

Społeczności szkolnej ze SP 2 i 23 dziękujemy za przekazanie pieniędzy na leczenie bezdomnych psów i wolno bytujacych kotów.4-11-2011


Porzucony szczeniaczek c.d.


Szczeniaczek b. szybko znalazł się w domu tymczasowym, także prosba o pomoc jest już nieaktualna.30-10-2011


Porzucony szczeniaczek


Otrzymana wiadomość:
"Witam serdecznie, może ktoś z Państwa bedzie mógł pomóc szczeniakowi zamkniętemu w szklarni? Piesek nie przetrwa zimy bez naszej pomocy!!!!! Poza tym maluch bardzo źle znosi samotność.... Sprawa dotyczy szczeniaka, który jest zamknięty w szklarni koło Poznania, nie ma budy, nie ma miski, nie ma kontaktu ze światem. Obecna "właścicielka" jej nie chce, dlatego nie stara się nawet zaspokoić podstawowych potrzeb psa. Pilnie poszukiwany jest dom dla szczeniaka, może ktoś z Was zastanawia sie nad kupnem psa lub ktos z Waszych znajomych, warto przesłać dalej. Piesek nie przetrwa zimy, a stała izolacja działa strasznie na psychikę. Psy intelektualnie są na poziomie dwuletnich dzieci, więc łatwo wyobrazić sobie co przeżywa to szczenie... Gdyby ktoś był zainteresowany to proszę o kontakt tel. 791 925 029
(transport w razie zainteresowania można zorganizować)
Pozdrawiam
Dorota Grusiecka
"

 4-10-2011


Podziękowania


Dziękujemy wszystkim uczestnikom happeningu za aktywny udział i oryginalne prezentacje, a w szczególności:

 • Uczniom z kl. IIIb z Zespołu Szkół Integracyjnych we Włocławku,
  Członkom Koła Przyjaciół Zwierząt i Szkolnego Koła LOP ze SP nr 2 we Włocławku
 • Uczniom z Koła Przyrodnika ze SP nr 12 we Włocławku,
 • Członkom Szkolnego Koła LOP ze SP nr 22 we Włocławku
 • oraz Członkom Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt z Zespołu Szkół nr 5 we Włocławku.

Dziękujemy Kierownictwu Delegatury Urzędu Marszałkowskiego za możliwość zorganizowania wystawy i happeningu na terenie Urzędu. Wszystkim Pracownikom, a w szczególności p. Dorocie Dzięgielewskiej dziękujemy za inspirację, życzliwe wsparcie i wszechstronną pomoc.5-10-2011


Wystawa "Zerwijmy łańcuchy"


4 października w pałacyku przy ul. Bechiego 2 ( siedziba Urzędu Marszałkowskiego) otwarta została wystawa pokonkursowa pn.: "Zerwijmy łańcuchy". Znajdują się tam prace plastyczne i literackie laureatów konkursu - uczniów szkół gimnazjalnych. Wystawę wzbogaciły różne materialne formy protestu zgromadzone podczas happeningu. Wystawę można oglądać do końca października. Zapraszamy.

Więcej zdjęć w galerii: Kliknij

 5-10-2011


Happening z okazji Światowego Dnia  Zwierząt


4 października przed siedzibą Delegatury Urzędu Marszałkowskiego odbył się happening. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy postanowili głośno zaprotestować przeciw okrucieństwu wobec zwierząt. Przynieśli ze sobą transparenty, plakaty, itp przygotowane z wielką starannością i sercem dla zwierząt. Można też było przywiązać się symbolicznie do budy, by sprawdzić, jak czuje się pies na krótkim łańcuchu. Główne przesłania, to: "Stop przemocy wobec zwierząt" , "Przywiąż psa do siebie, nie do budy".

Więcej zdjęć w galerii: Kliknij

4-10-2011


4 PAŹDZIERNIKA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT


Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony został 80 lat temu, aby podkreślić problem wymierania gatunków. Nie przypadkowo wybrano 4 października, kiedy to przypada uroczystość św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt w Kościele rzymskokatolickim.
Psy, koty, króliki, świnki morskie i wiele innych zwierząt domowych, towarzyszą wielu z nas. Czasami nawet okazuje się, że zwierzaki są wierniejszymi towarzyszami niż nasi najbliżsi przyjaciele. Dlatego każdego dnia powinniśmy dbać o naszych pupili jak najlepiej. Pewnie większość z nas to robi. Jednak nie wszystkie zwierzaki miały takie szczęście. W trakcie trwania takich akcji, jak Światowy Dzień Zwierząt warto wspomnieć o zwierzętach ze schronisk. Schroniska dla zwierząt w Polsce są najczęściej bardzo przepełnione.


 

28-09-2011


Twój pies nigdy nie zaginieSerdecznie namawiamy Państwa do stosowania adresówek u swoich pupili. Daje to dużo wiekszą możliwość odzyskania zagubionego psa. Koszt to około 8-10 zł.
Bardzo skuteczną metodą jest również chipowanie psów. Niestety wiele osób nie wie o tym, że po zachipowaniu trzeba umieścić numer i dane osobowe w ogólnopolskiej bazie. Koszt chipowania to około 30 zł.
A ile kosztuje nasz pupil? Jest bezcenny.27-09-2011


Nowa strona WWW


Ruszyła nowa strona internetowa naszego oddziału. Została umieszczona na serwerze płatnym, bez reklam z domeną odpowiadającą nazwie naszego oddziału.

Zapraszamy do czynnego zaglądania na łamy naszego serwisu.


Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce jest zarejestrowaną Organizacją Pożytku Publicznego (nr KRS 0000154454)

Pomóż nam pomagać