Udostępnij Profil TOZ

Aktualności - archiwum 2013


Adres


Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
w Polsce Oddział we Włocławku

adres korespondencyjny:
ul.Łanowa 19 m 7,
87-800 Włocławek

tel. interwencyjny: 697 102 595
(czynny: pn., wt., czw. w godz. 17-19)
e-mail: toz@toz.wloclawek.pl

Formularz kontaktowy

 


Numer konta


nr konta:
83 1020 5170 0000 1302 0079 6946

 


Zarząd Oddziału


Prezes Grażyna Pawlak
Sekretarz Hanna Wyszatycka-Kuligowska Skarbnik Mariusz Dominikowski
czlonek Cecylia BarskaTOZ w Polsce


Strona ogólnokrajowa TOZ
Inne oddziały TOZ

 


Pomagają nam:

Mapa strony22-12-2013


Pomóż zwierzętom przetrwać trudny czas zimowy


Pamiętaj,aby: zapewnić swojemu psu ocieploną budę, możliwość ruchu, podawać ciepłą wodę do picia i ciepłą karmę; ( budę najlepiej ocieplić styropianem, wyłożyć słomą, zakryć wejście od góry uchylną klapką);

• w przypadku bardzo niskich temperatur, szczególnie nocą, zabierz swojego psa do domu;

• zwolnić zwierzę z łańcucha, zapewnić mu dużo ruchu, by nie dopuścić do wychłodzenia,

• dla psów żyjących w pomieszczeniach niewskazane są podczas mrozów długie spacery, nie pozostawiaj psów przy marketach, gdy robisz zakupy;

• kotom wolno bytującym zapewnić pożywienie i wejście do piwnicznych korytarzy;

• pomóc kotom przebywającym na działkach ( konieczne umożliwienie im schronienia i dokarmianie);

• systematycznie dokarmiać ptaki ( najlepiej ziarnem, sikorki lubią słoninkę);

• podczas mrozów zwierzęta gospodarskie powinny przebywać w pomieszczeniach zamkniętych i dostawać wysokoenergetyczną paszę.

Nie bądź obojętny na los zwierząt.
One też odczuwają cierpienie z powodu zimna i głodu!

Zapewnienie opieki nad bezdomnymi zwierzętami należy do zadań własnych gminy - o ile spotkasz potrzebującego schronienia podczas mrozu psa lub kota zadzwoń do właściwego urzędu.21-12-2013


Życzenia
17-12-2013


Podziękowanie


W imieniu własnym oraz naszych czworonożnych przyjaciół dziękujemy wszystkim, którzy w roku 2013 pamiętali o nas i pomagali nam w różny sposób. Swoją wrażliwością i ofiarnością dawaliście nam nadzieję, że damy radę, że wspólnie możemy pomagać, że razem można zrobić dużo więcej.

Dziękujemy Społecznościom Szkolnym ze szkół włocławskich: SP nr 2, 18, 23, Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1, Gimnazjum nr 7, II, III i IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku, Zespołu Szkół w Wichowie gm. Lipno, Zespołu Szkół nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim za "dary serca" w postaci karmy oraz pieniędzy na leczenie zwierząt bezdomnych i kotów wolno bytujących, przekazane nam w ramach obchodów "Światowego Dnia Zwierząt" i "Miesiąca Dobroci dla Zwierząt".Jesteście naszymi niezawodnymi sprzymierzeńcami w ratowaniu zwierząt pokrzywdzonych przez los.
Dziękujemy Uczniom  klasy II B  z LMK , którzy zamiast gwiazdkowych prezentów dla siebie ofiarowali paczki z karmą dla zwierząt.

Dziękujemy Nauczycielom z ww szkół za wszystkie działania edukacyjne, które uwrażliwiają młodzież na potrzeby istot słabszych i konieczność niesienia im pomocy, uczą poszanowania praw zwierząt oraz za trud i osobiste zaangażowanie się w organizację akcji na rzecz zwierząt.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy pamiętali o naszych podopiecznych wpłacając na nasze konto 1% podatku i inne darowizny w ciągu całego roku 2013. Prosimy o nas pamiętać w latach następnych. W sposób szczególny dziękujemy tym wszystkim, którzy wspierając nas na co dzień pomogli nam spłacić długi w lecznicach. Dzięki Wam mogliśmy uratować wiele istnień i dać im szanse na lepsze życie.

Dziękujemy Młodej Parze p. Karolinie i Przemkowi, którzy z okazji ślubu poprosili swoich gości o przekazanie zamiast kwiatów pieniędzy na leczenie naszych podopiecznych.

Dziękujemy inicjatorom akcji i darczyńcom – klientom „Activ Med” za przekazanie nam pieniędzy na leczenie zwierząt.

Dziękujemy Zarządowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Zarządowi DGS za przekazanie środków pieniężnych na realizację naszych celów statutowych – wszystkie wykorzystaliśmy na leczenie.

Dziękujemy Zarządom Spółdzielni Mieszkaniowych „Zazamcze”, „MMSM”, „WSM”, „Wrzos”, „Południe” za finansowy udział w sterylizacji kotów wolno bytujących.

Dziękujemy kierownictwu marketu „NETTO” za cykliczne organizowanie zbiórki karmy dla naszych podopiecznych.

Dziękujemy kierownictwu „Wzorcowni” za zorganizowanie akcji pomocy zwierzętom „Podaj łapę zwierzakom” , dostrzeżenie problemu zwierząt bezdomnych.

Dziękujemy lekarzom weterynarii z lecznic: „Centrum Vet”, „TRIO-VET”, „Kundel Bury i Kocury”, „Chiron”, którzy współpracują z nami ratując na co dzień naszym podopiecznym zdrowie, często życie, choć nie zawsze mamy na bieżąco środki finansowe.

Dziękujemy Wolontariuszom, naszym niezawodnym Przyjaciołom, którzy wspierali nas na co dzień, pomagając w opiece nad zwierzętami, transporcie, zdobywaniu karmy , pieniędzy itp.

Z całego serca wszystkim dziękujemy.25-11-2013


Informacja dla społecznych opiekunów kotów wolno bytujących na terenie Włocławka


W związku z przekazaniem przez UM Włocławka ( za pośrednictwem schroniska) suchej karmy dla kotów wolno bytujących, tworzymy aktualną listę społecznych opiekunów / karmicieli.

Osoby zainteresowane prosimy o skontaktowanie się pod numerem telefonu: 697 102 595 w celu podania danych adresowych, numeru kontaktowego oraz liczby i miejsca przebywania kotów wolno bytujących, którymi się opiekują.

Ww. dane przyjmujemy do 2 grudnia br. Od 3 grudnia będziemy wydawać karmę po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Przy odbiorze karmy niezbędne będzie okazanie dowodu tożsamości.

Osoby odpowiedzialne: Cecylia Barska, Aleksandra Wiśniewska16-11-2013


PILNIE POTRZEBUJEMY DOMÓW TYMCZASOWYCH DLA 3 SZCZENIAKÓW I ICH MATKI!!!


Dostaliśmy meila z prośbą o pomoc dla 3 maluchów i ich średniej wielkości matki (pudelkowata), śpią w krzakach, są głodne, NIE PRZEŻYJĄ zbliżających się przymrozków. BŁAGAMY O POMOC!!!

Kontakt: 7304207799-11-2013


Podaj łapę zwierzakom. Podziekowanie


Dziękujemy kierownictwu "Wzorcowni" za możliwość uczestniczenia w wydarzeniu "Podaj łapę zwierzakom", za zainteresowanie naszymi podopiecznymi i danie im szansy na nowy dom. Ile zwierząt zostało wyadoptowanych podamy po zakończeniu tej akcji.
Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, za "dar serca" na rzecz zwierząt bezdomnych, skrzywdzonych przez człowieka. Dzięki Państwa
hojności zebraliśmy 1655,55 zł, które w całości przeznaczyliśmy na zaległe płatności za leczenie zwierząt znajdujących się  pod naszą
opieką.  Dziękujemy za przekazaną karmę , w tym od społeczności uczniowskiej z Zespołu Szkół nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Kierownictwu sklepu zoologicznego "Buldog" za ofiarowany transporterek dla kotów.
Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za pracę i poświęcony czas.
Te wszystkie odruchy serca przywracają nam wiarę w człowieka i dodają sił do dalszej pracy. Dziękujemy.

Zapraszamy do oglądania galerii - KLIKNIJ2-10-2013


Podaj łapę zwierzakom


Zapraszamy 9 listopada do Wzorcownia Włocławek, gdzie odbędzie się event "Podaj łapę zwierzakom". Zapraszamy do poznania naszych podopiecznych! Prosimy również wszystkie osoby zainteresowane w tym dniu wolontariatem na rzecz Włocławskiego TOZ o kontakt: martusia18-98@o2.pl. Nie może Was zabraknąć! www.wzorcowniawloclawek.com2-09-2013


Telefon interwencyjny wyłączony!


UWAGA! Od 02.09 do 15.09 telefon interwencyjny będzie wyłączony. Wszystkie interwencje proszę wysyłać na e-mail: toz@toz.wloclawek.pl Przepraszamy za utrudnienia.24-08-2013


PODZIĘKOWANIE


Bardzo dziękujemy klientom oraz pracownikom marketu NETTO, znajdującego się przy ul. Okrzei za przekazanie karmy ze zbiórki na rzecz zwierząt potrzebujących i skrzywdzonych. Mamy nadzieję, że będą następne takie akcje, nie tylko w Netto.29-06-2013


Podaruj nam dom
plik do wydruku klik

plik do wydruku klik9-06-2013


Nasze psiaki marzą, by opuścić budę, marzą o domku!


Łateczek i Czarna :))) Maluchy szukają domków. Łatek niedługo będzie miał kastrację, a Czarna sterylizację. Psiaki są cudowne. Łatek kocha caaaaaaaały świat (pijaków, koty, psy, suczki, dzieci ponad wszystko, rowery, samochody, szaleństwa) czy ktoś pokocha jego? Czarna jest bardzo mądra i wierna, bardzo tęskni za swoim człowiekiem, czy ktoś zechce nim zostać? Prosimy! Kontakt: 509-206-565

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć nas i psiaki, bardzo prosimy o jedzonko dla nich. Może to być sucha karma, ale z tego względu, że Łatek jej nie je, mile widziane będą puszki, ryż, makaron, warzywa. Gotowane wcinają aż im się uszy trzęsą :)))
Bardzo potrzebne są też kropelki na kleszcze w każdej ilości!
Jeśli nie jesteś w stanie nam tego dostarczyć, daj znać, przyjdziemy! Możesz też wpłacić darowiznę na nasze konto, w treści wpisując "jedzenie dla piesków".
Dziękujemy! ♥♥♥
4-06-2013


KOTKI PROSZĄ O WSPARCIE W LECZENIU!


Kociaki, które były leczone w ostatnim czasie. Rachunki czekają do zapłacenia, ale może z Waszą pomocą się uda!!!

Kocurek, znaleziony pod Tesco 6 maja, został potrącony przez samochód. Stabilizacja złamanej żuchwy, został odpchlony i odrobaczony, później leczenie stacjonarne, antybiotyki, leki przeciwbólowe, karmienie sondą nosowo-żołądkową. Koszt 217 złotych.

Drugi kociak złapany w koszmarnym stanie. Wychudzony, nie jadł kilka dni, okazało się, że ma wszystkie zęby zgniłe. Wszystkie zostały wyrwane. Koszt 100 złotych.

Razem leczenie kociaków wyniosło 317 złotych. A to tylko 2 biedaczyska, co dzień trafia do weterynarza jakaś taka bieda :( Prosimy o wsparcie, liczy się każda złotówka, w temacie wpisujcie "na leczenie kotków". Dziękujemy!!! ♥

nr konta: 83 1020 5170 0000 1302 0079 6946 w tytule "na leczenie kotków"

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział we Włocławku
ul. Łanowa 19 m 7 87-800 Włocławek
Nr IBAN: PL 83 1020 5170 0000 1302 0079 6946
Kod BIC (SWIFT): BPKOPLPW
16-05-2013


Akcja Psia Krew. I Twój pies może zostać bohaterem


Kolejna Akcja PSIA KREW we Włocławku Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa w zbiórce krwi, która odbędzie się 19 maja 2013 r. w Gabinecie Weterynaryjnym "Chiron" we Włocławku przy ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 26. Krew ratuje życie nie tylko nam ludziom ale i naszym czworonożnym przyjaciołom. Dawcą może zostać każdy pies spełniający następujące warunki:
- zdrowy
- waga co najmniej 26 kg
- wiek pomiędzy 10 m-cy – 7 lat
- regularnie odrobaczany, szczepiony przeciwko chorobom zakaźnym oraz zabezpieczony przed pchłami i kleszczami

Za każdym razem pobrana krew jest badana morfologicznie, biochemicznie oraz w kierunku boreliozy, anaplazmozy i babeszjozy.
Każdy pies otrzymuje 3 kg dobrej karmy, chustę - bandamkę dla psa z napisem "Ratuję życie" i preparat przeciwko kleszczom. Informacje pod numerem telefonu 608 391 92714-04-2013


!!! PILNIE, KOWAL I OKOLICE !!!


Pilnie potrzebna jest osoba, która będzie mogła pomóc naszej koleżance szukać szczeniaków w Rakutowie. Najlepiej z samochodem. A jeszcze bardziej jest potrzebny dom tymczasowy dla suni i maluchów. Ponoć jest bezdomna od 2 miesięcy, ktoś porzucił ją szczenną... Nikt nie chce dokarmiać, nikt nie chce przygarnąć. Sunia jest mała, przed kolano, drobniutka, jasna, łagodna i spragniona kontaktu z człowiekiem. Jeśli możesz i chcesz pomóc suni i jej maluchom dzwoń pod nr 721-178-428 lub 509-206-565 Prosimy o pomoc!12-04-2013


Kotek odszedł za Tęczowy Most


Stał na środku ulicy, a samochody po prostu go omijały, nikt się nie zatrzymał, nikt nie pomógł... Kotek jest skrajnie wycieńczony, ma koci katar i tak zaropiałe oczy, że nie mógł ich otworzyć. Nie ma ani jednego zęba, do czego przyczynić się musiał jakiś "weterynarz". Waży 2,300...
Błagamy o wsparcie finansowe dla niego, cały czas robimy wszystko, by serduszko nie przestało bić...
nr konta: 83 1020 5170 0000 1302 0079 6946 w tytule "na leczenie kotka bez zębów"
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział we Włocławku ul. Łanowa 19 m 7 87-800 Włocławek Nr IBAN: PL 83 1020 5170 0000 1302 0079 6946 Kod BIC (SWIFT): BPKOPLPW Dziękujemy!! ♥ DZIĘKUJEMY PANI DR Z GABINETU PRZY UL. CHŁODNEJ ZA POMOC I RATOWANIE KOCIAKA, MIMO ŻE BYŁA NIEDZIELA I GABINET JUŻ DAWNO ZAMKNIĘTY!!! ♥ ♥ ♥

koszt leczenia to 102 złote, rachunek dzięki darczyńcom został zapłacony.8-04-2013


Dziękujemy darczyńcom za pomoc dla Soni!!


Sunia została wzięta ze schroniska, po czym pani przestała się nią interesować. Ani razu nie była u weterynarza, nie jest nawet szczepiona. Sunia cały czas przebywała w ogrodzie. Ma prawie 5 lat. A jaki ma charakter? Jest łagodna, lgnie do człowieka, kocha dzieci i bardzo chciałaby, żeby cały czas ktoś ją głaskał, przytulał. Jest spragniona człowieka i miłości, jest po prostu cudowna, jedyna w swoim rodzaju i tak pokrzywdzona.
Sunia od pół roku ma guza na ogonku... 3.04. guz został usunięty, a na mordce Soni pojawił się uśmiech :) Mogła też już śmiało pomachać ogonkiem :)
Sunia zbiera na leczenie, szczepienia i sterylizację. Szuka też najwspanialszego domku, bo na taki właśnie zasługuje. Jej właścicielka wyjeżdża za miesiąc i nie chce brać jej ze sobą... Kontakt w sprawie adopcji: 509-206-565
Wsparcie finansowe:
nr konta: 83 1020 5170 0000 1302 0079 6946 w tytule "na leczenie suni z guzem"
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział we Włocławku ul. Łanowa 19 m 7 87-800 Włocławek Nr IBAN: PL 83 1020 5170 0000 1302 0079 6946 Kod BIC (SWIFT): BPKOPLPW29--2013


Życzenia Wielkanocne od Prezesa Zarządu Głównego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce
26-03-2013


Podziękowania dla klubu FLY DOGS


♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
OGROMNE podziękowania dla dobrych duszyczek z klubu FLY DOGS za cudowny prezent. Cała reklamówka skarbów, smycze i obróżki dla psiaków! D Z I Ę K U J E M Y!!!2-02-2013


!!! PROŚBA O POMOC !!!


Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc! Jest we Włocławku kobieta o wielkim sercu, która opiekuje się kotkami. Ma dwa, które są po operacji pęcherza. Jeden z nich, Domino jest w złym stanie i bardzo potrzebuje specjalistycznej karmy, która jest bardzo droga. Poszukujemy sponsorów oraz ludzi, którzy są w stanie pomóc. Taką karmę musi jeść do końca życia. W tej chwili szukamy mu doświadczonego domku, ale wiemy, że to nie będzie łatwe... Natomiast karma jest potrzebna pilnie, w każdych ilościach. Jeśli ktoś mógłby zakupić chociaż małą paczuszkę... Dziękuję!!! Zdjęcie Domina i Filemona. KARMA: Royal Canin Urinary S/O High Dilution

Domino jest już za Tęczowym Mostem.23-01-2013


Przekaż dla TOZ 1%

22-01-2013


!! U W A G A !!


Czasem każda kobieta potrzebuje silnego, męskiego ramienia, czy znajdzie się wśród Włocławian takie? Silne ramię w parze z wielkim, dobrym sercem? Jest gdzieś w pobliżu i się marnuje? TOZ-owe babeczki poszukują! :) Chcesz uzyskać więcej informacji? Pisz lub dzwoń :)3-01-2013


Apel!


Poszukujemy odpowiedzialnej osoby, która będzie mogła mieć telefon interwencyjny i będzie odbierała wszystkie telefony. Sprawa bardzo pilna!!

"Przepraszamy za wszystkie nieodebrane połączenia!"

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce jest zarejestrowaną Organizacją Pożytku Publicznego (nr KRS 0000154454)

Pomóż nam pomagać