Udostępnij Profil TOZ

O nas


Adres


Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
w Polsce Oddział we Włocławku

adres korespondencyjny:
ul.Łanowa 19 m 7,
87-800 Włocławek

tel. interwencyjny: 697 102 595
(czynny: pn., wt., czw. w godz. 17-19)
e-mail: toz@toz.wloclawek.pl

Formularz kontaktowy

 


Numer konta


nr konta:
83 1020 5170 0000 1302 0079 6946

 


Zarząd Oddziału


Prezes Grażyna Pawlak
Sekretarz Hanna Wyszatycka-Kuligowska Skarbnik Mariusz Dominikowski
czlonek Cecylia BarskaTOZ w Polsce


Strona ogólnokrajowa TOZ
Inne oddziały TOZ

 


Pomagają nam:

Mapa strony


Krótka historia


Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce ma bardzo długą i chlubną tradycję. Zostało założone w 1864 r. W historię Towarzystwa wpisane są nazwiska wybitnych Polaków takich, jak: Adolf Dygasiński, Bolesław Prus, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski i inni.
Pierwszym miastem , w którym działał TOZ była Warszawa, później Płock, Włocławek, Radom i Częstochowa. Więcej na str. www.toz.pl Koło, obecnie Oddział TOZ we Włocławku chce być godnym kontynuatorem pięknych tradycji Włocławka w działaniach na rzecz zwierząt potrzebujących pomocy.


 

Czym się zajmujemy


Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, która niesie ratunek, opiekę i ochronę zwierzętom porzuconym, zagubionym, rannym i chorym, a także zaniedbywanym przez człowieka i okrutnie traktowanym. Pracujemy społecznie, nie otrzymujemy żadnych dotacji. Za własne pieniądze oraz te, ktore pochodzą z darowizn, leczymy zwierzęta, szczepimy je, kupujemy karmę, finansujemy sterylizację bezdomnych psów i wolno żyjących kotów. Dzięki nam wiele bezdomnych zwierząt może uniknąć smutnego losu w schronisku, opiekujemy sie nimi, znajdujemy im nowe domy, w których są szczęśliwe. Walczymy też o polepszenie losu kotów wolno bytujacych. Dbamy, by przysługujące im prawa były przestrzegane przez administratorów budynków mieszkalnych. Interweniujemy wszędzie tam, gdzie łamane są prawa zwierząt.

  • Prowadzimy interwencje w obronie zwierząt. Pomagamy zwierzętom zagubionym, porzuconym, a także zaniedbywanym i okrutnie traktowanym przez ich właścicieli.
  • Stworzyliśmy tymczasowy azyl dla bezdomnych psów;
  • Szukamy domów adopcyjnych dla porzuconych zwierząt;
  • Prowadzimy działania zmierzające do zmniejszenia populacji bezdomnych psów i wolno żyjących kotów poprzez sterylizację. Pomagamy w tym zakresie osobom dokarmiającym koty i adoptującym bezdomne zwierzęta.
  • Podejmujemy działania na rzecz ochrony ptaków w trakcie prowadzenia prac termomodernizacyjnych w okresie wiosennym.
  • Działamy na rzecz przestrzegania przepisów i praw w dziedzinie ochrony zwierząt. Uświadamiamy konieczność humanitarnego traktowania zwierząt i ich poszanowania, w tym kotów wolno bytujących.
  • Wspieramy ludzi opiekujących się zwierzętami...

Jeśli nie jest Ci obojętny los zwierząt i chcesz nam pomóc
przyłącz się do nas!

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce jest zarejestrowaną Organizacją Pożytku Publicznego (nr KRS 0000154454)

Pomóż nam pomagać