Udostępnij Profil TOZ

Podziękowania


Adres


Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
w Polsce Oddział we Włocławku

adres korespondencyjny:
ul.Łanowa 19 m 7,
87-800 Włocławek

tel. interwencyjny: 697 102 595
(czynny: pn., wt., czw. w godz. 17-19)
e-mail: toz@toz.wloclawek.pl

Formularz kontaktowy

 


Numer konta


nr konta:
83 1020 5170 0000 1302 0079 6946

 


Zarząd Oddziału


Prezes Grażyna Pawlak
Sekretarz Hanna Wyszatycka-Kuligowska Skarbnik Mariusz Dominikowski
czlonek Cecylia BarskaTOZ w Polsce


Strona ogólnokrajowa TOZ
Inne oddziały TOZ

 


Pomagają nam:

Mapa strony


Dziękujemy za dar serca!


„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.
Wyciągają ręce i proponują swoją pomoc”
.


 

DZIĘKUJEMY

ROK 2016

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

W roku 2016 pomagali nam wspaniali ludzie, którym chcemy serdecznie podziękować za bezcenne wsparcie, które nam zapewnili. Są wśród nich:

Wolontariusze

Dziękujemy za trud i czas włożony w ratowanie zwierząt, za bezinteresowną pomoc potrzebującym oraz za każdą chwilę podarowaną naszym podopiecznym. Jesteście wyjątkowymi ludźmi, którzy w sposób dojrzały postrzegają życie. Naprawiacie błędy popełniane przez innych ludzi w stosunku do bezbronnych istot żywych. Wasza wrażliwość, dobroć i empatia budzą powszechny szacunek. Dzięki Waszym działaniom nasze bezdomne, chore, pozbawione opieki zwierzęta z powrotem zaczynają wierzyć ludziom. Niech każdy dobry uczynek wraca do Was i daje Wam satysfakcję, ponieważ jesteście tego warci. Życzymy Wam samych sukcesów, radości, optymizmu i poczucia dobrze spełnionego obowiązku wobec naszych braci mniejszych.

Darczyńcy

Gorąco dziękujemy Państwu, którzy okazujecie swoją pomoc za sprawą wpłat na nasze konto oraz przekazywanie 1% podatku jako darowizny dla zwierzaków. Ogromną pomoc stanowią dla nas dary rzeczowe – karma, wyposażenie przytulisk, budy, opał, zabawki, i wiele, wiele innych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w internetowe Bazarki przedmiotów przeznaczonych na rzecz naszego Towarzystwa. Każde wsparcie udzielane naszemu TOZ-owi i naszym podopiecznym jest ważne i potrzebne. Chcemy zawsze zdążyć z pomocą na czas, by ratować zagrożone życie i zdrowie zwierząt bezdomnych, chorych, opuszczonych. Jesteśmy niezmiernie zobowiązani i szczęśliwi, że Wy, Darczyńcy, macie ten sam cel. Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności, abyście zechcieli nam jeszcze długo pomagać.

Lekarze weterynarii

Drogim Vetom dziękujemy za szlachetną postawę i niebywałą ofiarność wyzwalające w nas entuzjazm do dalszej pracy na rzecz potrzebujących zwierzaków. Tym bardziej dziękujemy za współpracę i wyrozumiałość, że nie zawsze byliśmy wypłacalni. Mimo tego „na cito” wykonywaliście Państwo ocenę stanu zdrowia znajd, badania, szczepienia, odrobaczenia, sterylizacje, operacje. Jesteście lekarzami z powołania, którzy chętnie i często bezinteresownie niosą pomoc poszkodowanym zwierzętom.

Szkolne Społeczności

Wszystkim młodym i wyjątkowym ludziom dziękujemy za poświęcony nam wolny czas i pracę przy organizowaniu i przeprowadzaniu zbiórek karmy, zwierzęcych akcesoriów oraz pieniędzy na leczenie bezdomnych zwierząt. Dziękujemy Wam za wrażliwość na potrzeby istot słabszych oraz ofiarowaną pomoc, której one bardzo potrzebują, a na którą z pewnością zasługują.

Waszym nauczycielom i wychowawcom gratulujemy sukcesu pedagogicznego i wychowawczego w postaci zaangażowania młodzieży w dzieło pomocy potrzebującym przedstawicielom fauny.

Urzędy Gminy i Urzędy Miasta

Dziękujemy za wychylenie się zza biurek i przyjazne spojrzenie na bezdomne czy samotne i chore zwierzęta znajdujące się na terenie powierzonym Waszemu nadzorowi. Cieszy nas, że potraficie pokazać „ludzką twarz” urzędnika, wspierającego nasze Towarzystwo. Państwa życzliwość i zaangażowanie przyczyniły się do udanych akcji pomocowych i interwencyjnych. Liczymy na dalszą współpracę, której rezultatem będzie poprawa losu biednych zwierzaków.

Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna

Dziękujemy, że jesteście z nami w najbardziej ekstremalnych przypadkach wybawiania z opresji bezbronnych i słabych istot żywych. Dzięki Waszej bezinteresownej pomocy, niesionej z dużym zaangażowaniem, możemy razem ratować życie i zdrowie porzuconych, męczonych czy maltretowanych zwierząt. Wasze niezłomne stanowisko wobec krzywdzonych stworzeń wywołuje szacunek u znacznej części społeczeństwa.

Informatorzy

Zgłaszaliście niepokojące przypadki braku opieki, zaniedbywania, porzucenia a nawet dręczenia zwierząt. Dzięki Wam mamy możliwość interweniować tam, gdzie to jest konieczne i ratować z opresji bezbronne zwierzaki. Dajecie nam poczucie ogromnej odpowiedzialności za obowiązki, które na siebie przyjęliśmy. Dziękujemy Wam, że chcecie reagować na zło.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, nieobojętnym na los krzywdzonych zwierząt. Bądźcie z nami przez kolejny rok. Razem możemy zrobić dużo więcej! Pomagajcie nam pomagać!

 

DZIĘKUJEMY


ROK 2015

Kolejny Rok za Nami, większość zwierząt zakończyło ubiegły Rok z pełnymi brzuszkami i w nowych domach. Rok 2015 zamykamy, w pamięci zostawiamy te dobre chwile, które dzięki Wam nasi drodzy darczyńcy pomogliście Nam wolontariuszom uratować, wyleczyć, wykarmić i oddać w kochające ręce naszych małych przyjaciół. Szczególne podziękowania kierujemy do:

Wolontariuszy-dziękujemy Wam za poświęcony czas, który mogliście wykorzystać inaczej. Miłość, która w Was kryje się do tych bezbronnych istot żywych, nie zważając na ciężar naszego gatunku człowieczeństwa niesiecie pomoc zwierzętom, nie poddajecie się w złych sytuacjach gdzie los tych bezbronnych istot jest przesądzony. Wy jednak dążycie do tego, aby każda żywa istota miała godny byt w życiu. Za to, że większość z ludzi nie zauważa waszej pracy, za ten trud, który musicie znieść o bój każdej ratowanej istoty, jak dbacie o nie w domach zastępczych, niesiecie do weterynarza wołając o pomoc w ratowaniu. Te podziękowania nie mają kresu Wy kochani wolontariusze wiecie, za co Wam dziękować, nie będziemy wszystkiego wymieniać. Wasza miłość i poświęcenie mówi za Was. Dziękujemy Wam za to, że jesteście.

Darczyńcom za przekazanie 1% podatku oraz karmy i wielu innych niezbędnych dla ratowania zwierząt rzeczy. Każdy, kto przekazuje na rzecz ratowania zwierząt dobro materialne nie wie, że z tymi dobrami przekazuje swoją miłość do zwierząt one są za to Wam drodzy darczyńcy najwdzięczniejsi. Kiedy idziecie w parku, jedziecie autobusem czy samochodem i widzicie szczęśliwe zwierzę bawiące się ze swoim Panem zastanówcie się czy czasami nie dzięki Wam ten pupilek okazuje szczęście i dzięki Wam nie zapomniał, jakie męki kiedyśw swoim nędznym życiu przeszedł. To dzięki Wam możemy słuchaććwierkotu ptaków, miziania się kotów i szczęśliwego szczekania psów. Jeden dar z Waszego serca może przynieśćtyle radości z życia. Dziękujemy.

Szkołom - nauczycielom a w szczególności młodzieży szkolnej, która zamiast serwowaćna internecie w tym wieku potrafi zrozumiećból i cierpienie zwierząt. Wolą ten czas poświecićna ratowanie a nie na granie. Wielkie dzięki za pomoc w zbiórkach gdzie starsi od Was, na co dzieńmają Was za mało odpowiedzialne osoby powinny się skłonićw Wasząstronęz uśmiechem i poszanowaniem do Was za to, co robicie. Dzięki wielkie dla Was

Zgłaszającym- o Was też nie zapominamy to dzięki Wam mamy możliwośćinterweniowaćtam gdzie każdy odwraca wzrok udając, że nic nie widzi. Wy nawet chcąc pozostaćanonimowym potraficie zaapelowaćo pomoc dla zwierzaka. W imieniu odratowanych dzięki Wam zwierzętom składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy Wam, że nie boicie się zareagować.

Gminy, Urzędy Miasta - pierwszy raz składamy Wam urzędnikom podziękowania za to, że Wasze serca zaczynają się otwierać na los zwierząt, za to, że zaczynacie reagować, nie za ‘’chęć pomocy, ‘‘ale za niesioną pomoc. Dziękujemy za to, że jesteście na odpowiednim stanowisku nie, jako urzędnik, ale człowiek. Gminy i Urzędy Miasta dziękujemy za to, że Nasza praca z Wami zaczyna dążyć do jednego, do pomocy.Dziękujemy

Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska - wam równieżpo raz pierwszy dziękujemy za to, że stajecie się coraz mniej obojętni na krzywdęzwierząt, za to, że w każdym ciężkim przypadku możemy zwrócićsię do Was o pomoc, za to, że zaczynamy wierzyć, że każdy z mundurem stanie w obronie zwierząt murem. Dziękujemy

Lekarzom weterynarii - za prawdziwe podejście z powołania do zwierząt ratowania, za to, że o każdej porze cierpiąca istota otrzyma od Was pomoc. Nie ważne czy to tylko odrobaczenie czy odpchlenie, nie ważne czy dzień czy noc zawsze każde zwierze otrzyma od Was pomoc. Dziękujemy

TYCH, KTÓRYCH OMINĘLIŚMY W PODZIĘKOWANIACH NIE CZUJCIE SIĘ NIE ZAUWAŻALNI PAMIĘTAMY O WAS, ALE JEST WAS TYLU, ŻE NIE SPOSÓB WSZYSTKICH WYMIENIĆ, KAŻDY Z NAS MA JEDEN CEL, POMÓC TYM, CO NIE UMIEJĄUPOMNIEĆSIĘ O SWOJE GODNE ŻYCIE. BĄDŹCIE Z NAMI W 2016 ROKU, ABY MÓC PRZEMÓWIĆZA TYCH, CO W CIERPIENIU I BÓLU NIE MAJĄ SZANS.

DZIĘKUJEMY

ROK 2014

U progu Nowego Roku dziękujemy Wszystkim, którzy towarzyszyli nam w roku ubiegłym otwierając serce na potrzeby naszych „braci mniejszych”.

D Z I Ę K U J E M Y:

 • Wolontariuszom, którzy pracowali na rzecz zwierząt, ratowali im życie, zdrowie, opiekowali się nimi, poszukiwali dla nich domów tymczasowych i stałych, starali się o każdą złotówkę na ich leczenie. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań: p.Kingi, p.Magdy, p.Anny, p.Edyty, które z niezwykłym oddaniem i poświęceniem każdego dnia troszczyły się o los zwierząt bezdomnych, porzuconych, chorych. To głównie dzięki Nim w roku 2014 nowe domy znalazło 60 psów i 68 kotów.
  Dziękujemy także wszystkim tym, którzy przyjęli pod swój dach ( na stałe, lub choć na krótki czas) skrzywdzone , bezdomne psiaki i kociaki.
 • Darczyńcom, którzy otworzyli szeroko swoje serca i portfele na rzecz potrzebujących. To dzięki Wam mogliśmy uratować wiele psich i kocich istnień. Bez Waszej pomocy w różnej postaci ( 1% podatku, darowizny, datki do puszek, zakup karmy w Tesco i Netto), nie byłoby to możliwe.
 • Społecznościom Szkolnym - Nauczycielom i Młodzieży ze szkół: SP nr 2, SP nr 18, SP nr 23, Gimnazjum nr 2 i 14, Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1, Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku, Zespołu Szkół nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim, Zespołu Szkół w Wichowie, Szkoły Językowej Greenwich za wrażliwość na potrzeby istot słabszych oraz ofiarowaną pomoc w postaci darowizn, karmy i innych akcesoriów.
 • Dyrekcji i Pracownikom marketu Tesco we Włocławku za możliwość zorganizowania zbiórek karmy. Szczególnie dziękujemy p. Marlenie za nieocenioną pomoc w trakcie trwania zbiórek.
 • Dyrekcji i Pracownikom marketów Netto we Włocławku za cykliczne przekazywanie karmy dla naszych podopiecznych.
 • Stowarzyszeniu Artystów Wło-Art za zorganizowanie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pn. „Mój kot, mój pies”oraz przekazanie nam prac konkursowych na aukcję. Dzięki temu mogliśmy uzyskać dodatkowe środki na potrzeby zwierząt.
 • Lekarzom weterynarii z lecznic: „Chiron-Wet”, „Centrum-Vet”, „Kundel Bury i Kocury”, „Trio-Vet” za ratowanie życia i zdrowia pokrzywdzonym zwierzętom. Dziękujemy za współpracę i wyrozu- miałość, bo nie w każdym momencie byliśmy wypłacalni. Dodatkowo w „Trio-vecie” dzięki zaangażowaniu Lekarzy udało się wyadoptować 61 znalezionych przez nas kociaków.

Z całego serca za to wszystko dziękujemy ! Bądźcie z nami przez kolejne 365 dni. Razem możemy zrobić dużo więcej!!!

Szczegółowe dane liczbowe z działalności TOZ w 2014 roku zamieścimy po sporządzeniu sprawozdania finansowego.

ROK 2013

W imeniu naszych czworonożnych przyjaciół dziekujemy:

 • Dziękujemy kierownictwu "Wzorcowni" za możliwość uczestniczenia w wydarzeniu "Podaj łapę zwierzakom", za zainteresowanie naszymi podopiecznymi i danie im szansy na nowy dom. Ile zwierząt zostało wyadoptowanych podamy po zakończeniu tej akcji.
 • Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, za "dar serca" na rzecz zwierząt bezdomnych, skrzywdzonych przez człowieka. Dzięki Państwa hojności zebraliśmy 1655,55 zł, które w całości przeznaczyliśmy na zaległe płatności za leczenie zwierząt znajdujących się  pod naszą opieką. 
 • Dziękujemy za przekazaną karmę , w tym od społeczności uczniowskiej z Zespołu Szkół nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim.
 • Kierownictwu sklepu zoologicznego "Buldog" za ofiarowany transporterek dla kotów.
 • Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za pracę i poświęcony czas.
  Te wszystkie odruchy serca przywracają nam wiarę w człowieka i dodają sił do dalszej pracy. Dziękujemy.

ROK 2012

W imeniu naszych czworonożnych przyjaciół dziekujemy:

 • Dziękujemy  Społecznościom  Szkolnym ze szkół włocławskich: SP nr 2,11,14,20,23, Gimnazjum nr 9, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1, Zespołu Szkół nr 5, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół w Wichowie gm. Lipno    za "dary serca" w postaci karmy oraz pieniędzy na leczenie zwierząt bezdomnych i wolno żyjących  przekazane  nam w ramach obchodów "Światowego Dnia Zwierząt" i "Miesiąca Dobroci dla Zwierząt".Jesteście  naszymi niezawodnymi sprzymierzeńcami w ratowaniu zwierząt pokrzywdzonych przez los.
  Dziękujemy Nauczycielom  za wszystkie działania edukacyjne, które uwrażliwiają młodzież na  potrzeby istot słabszych i konieczność niesienia im pomocy, uczą poszanowania praw zwierząt oraz za trud i osobiste zaangażowanie się w organizację akcji na rzecz zwierząt.

 • Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy pamiętali o naszych podopiecznych wpłacając na nasze konto 1% podatku i inne darowizny w ciągu całego roku 2012. Jest to dla nas nieoceniona pomoc . Dzięki Wam mogliśmy uratować wiele istnień i dać im szanse na lepsze życie. Prosimy o nas pamiętać w latach następnych.

 • Dziękujemy Młodej Parze  p. Darii Ogińskiej i p. Maciejowi Prylińskiemu, którzy z okazji ślubu poprosili swoich gości o karmę dla zwierząt. Dzięki ich hojności mogliśmy wiele zwierząt nakarmić.

 • Dziekujemy właścicielom lokali "London" Pub oraz "Cafe Mistrz i Małgorzata" a także właścicielowi Basenu Międzyosiedlowego we Włocławku przy ul. Wysokiej"za zorganizowanie akcji "Paczka dla Futrzaczka".

 • Dziekujemy lekarzom weterynarii p. Konradowi Dawidowiczowi, p. Julicie Kopeć-Nowakowskiej oraz p. Wojciechowi Kraszewskiemu, którzy od lat współpracują z nami ratując na co dzień naszym podopiecznym zdrowie, często życie, choć nie zawsze mamy na to środki finansowe.

 • 4-11-2011
  Dziękujemy wszystkim za włączenie się w obchody Światowego Dnia Zwierząt i Miesiąca Dobroci dla Zwierząt. Uczniom ze szkół nr 2 i 23 dziękujemy za zbiórkę pieniędzy na leczenie zwierząt bezdomnych i kotów wolno żyjących, a uczniom ze szkół nr 2,12,18,23 za zbiórkę karmy
 • 4-10-2011
  Dziękujemy wszystkim uczestnikom happeningu za aktywny udział i oryginalne prezentacje, a w szczególności:
  Uczniom z kl. IIIb z Zespołu Szkół Integracyjnych we Włocławku,
  Członkom Koła Przyjaciół Zwierząt i Szkolnego Koła LOP ze SP nr 2 we Włocławku,
  Uczniom z Koła Przyrodnika ze SP nr 12 we Włocławku,
  Członkom Szkolnego Koła LOP ze SP nr 22 we Włocławku oraz
  Członkom Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt z Zespołu Szkół nr 5 we Włocławku.
 • 4-10-2011
  Dziękujemy Kierownictwu Delegatury Urzędu Marszałkowskiego za możliwość zorganizowania wystawy i happeningu na terenie Urzędu. Wszystkim Pracownikom, a w szczególności p. Dorocie Dzięgielewskiej dziękujemy za inspirację, życzliwe wsparcie i wszechstronną pomoc.

Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym roku oraz latach ubiegłych przekazali nam 1% swojego podatku na rzecz zwierząt bezdomnych i pokrzywdzonych przez los.
Razem można zrobić wiecej !
Prosimy pamiętać o nas w nastepnych latach.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce jest zarejestrowaną Organizacją Pożytku Publicznego (nr KRS 0000154454)

Pomóż nam pomagać